KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14976372

nr 1497 6372

Thure Wahlström

(1908-1998), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 1953, "Ryssberget". Olja på pannå, Bildmått: 26x29 cm, yttermått inklusive ram: 40x43 cm

Utrop:

600 kr

Såld:

100 kr

måndag 24 oktober 2022
kl 18:24:50

24/10 18:19:50 1      Vinnande bud

Thure Wahlström

Läs mer om Thure Wahlström